Past Boys Nation Delegates

Each year two Boys State delegates are chosen to attend Boys Nation in Washington, D.C.

1946 David Anderson Iron Mountain MI
1946 Robert Neale Mt Clemens MI
1947 Roy Goethe Ishpeming MI
1947 William R McIntyre Detroit MI
1948 James Leskee Marquette MI
1948 Wendell P Cooper Jackson MI
1949 Otto W Ortwein Grand Rapids MI
1949 William A Capitan Owosso MI
1950 John E Flower St Johns MI
1950 Orville Pugh Lansing MI
1951 Frederick P Droesch Lansing MI
1951 John E Erickson Ironwood MI
1952 David A Bos Holland MI
1952 Orrin R Geeting Saginaw MI
1953 David J Dykhouse Charlotte MI
1953 Roger L Forbush Rochester MI
1954 Edward B Baker Jr Midland MI
1954 Gerald E Rider Lansing MI
1955 Charles W Drouillard Wyandotte MI
1955 Patrick H Oliver Detroit MI
1956 L H Tooman Milan MI
1956 Robert M Knutson Ironwood MI
1957 Allen J Claypool Battle Creek MI
1957 J Thomas Davidson Grand Rapids MI
1958 David W Croysdale Jackson MI
1958 John Stelmaszek L’Anse MI
1959 Dennis R Whitney Mio MI
1959 Frank Willis Ann Arbor MI
1960 Jay A Herbst Brighton MI
1960 William R Holland Albion MI
1961 Thomas P Towler Birmingham MI
1961 William G Green Battle Creek MI
1962 Barry L Brown  Lansing MI
1962 John B Bowers  Traverse City MI
1963 Lawrence E Matecki Charlotte MI
1963 Michael Fleming Brimingham MI
1964 Dwight H Romagnoli Quinnesec MI
1964 Gordon A McKay Livonia MI
1965 Charles T Hartlerode  MSU MI
1965 Eric C Hanson  Saginaw MI
1966 Ken Zick Grand Rapids MI
1966 Stephen Morrison Midland MI
1967 David L Combs Trenton MI
1967 Michael L Spottsville Flint MI
1968 Giovano Ferro II Flint MI
1968 Robert L Hartzler Clare MI
1969 Charles H Coleman Saginaw MI
1969 John P Lennon Grand Rapids MI
1970 David R Bruegel East Lansing MI
1970 George K Butson Ironwood MI
1971 Barry A Doublestein Wyoming MI
1971 Gordon S Nay Scotts MI
1972 Edward Krzeminski Grand Rapids MI
1972 Mark C Brewer Mount Clemens MI
1973 Anthony Fernandez Northville MI
1973 Todd M Polavin Grandville MI
1974 Jon F Powell Ionia MI
1974 Joseph T Buzzitta Grand Rapids MI
1975 Jonathan D Mays Charlevoix MI
1975 Jonathan E Brand Huntington Woods MI
1976 Darryl E Wilburn Ann Arbor MI
1976 Stephen R Ledoux Greenville MI
1976 Vincent Marazita Lansing MI
1977 Randall C Reeves Ypsilanti MI
1977 Alex Gorsky Newaygo MI
1978 Garland S Campbell Ecorse MI
1978 Richard T Egtvedt Comstock Park MI
1979 Daniel L Metzger Goodrich MI
1979 Marty G Kontyko Flint MI
1980 Stephen C Perry II Troy MI
1980 Thomas W McGovern Escanaba MI
1981 Andre B Smith Niles MI
1981 Kenneth E Faulkner Farmington Hills MI
1982 Jeffrey S Keene Battle Creek MI
1982 Scott Edward Langenburg Bay City MI
1983 Dar Vyas Marysville MI
1983 Jamie T Richardson Addison MI
1984 Eric J Cassidy Lansing MI
1984 Mark A Stuart Livonia MI
1985 Jeremy A Lewellen Battle Creek MI
1985 Mark D Goodman Ann Arbor MI
1986 Christopher M Ortiz Alma MI
1986 Ronald E Hall Detroit MI
1987 John E Garr Grosse Point Park MI
1987 Orville J Erickson Iron River MI
1988 Edward T Pierpont St Clair Shores MI
1988 John M Shapley Grand Rapids MI
1989 Bradley J Harbaugh Niles MI
1989 Michael J Goecke Livonia MI
1990 Richard P Flaggert Ada MI
1990 Sanjay B Kacholiya Livonia MI
1991 Gary W Schluckbier II Battle Creek MI
1991 Robert F Trepa Jr Holland MI
1992 Jeffrey B Cozzens Traverse City MI
1992 Matthew Robert Millikin Grosse Pointe Park MI
1993 Jeffrey B LeBlanc Stevensville MI
1993 Spencer J Epps Marquette MI
1994 Ernest J Spycher Mt Pleasant MI
1994 Kevin T Sutton Livonia MI
1995 Matthew Michalski Framington Hills MI
1995 Michael Muse Lansing MI
1996 Lawrence Nunn Canton MI
1996 Ryan Moloney Farmington Hill MI
1997 Aric Nesbitt Lawton MI
1997 Craig Kline Mendon MI
1998 Jeff Rogers Swartz Creek MI
1998 Nicholas Gonzales Clarkston MI
1999 Gregory A Hayes Coldwater MI
1999 John B Walsh Prudenville MI
2000 Phillip Demeter Durand MI
2000 Thomas Vogel Lansing MI
2001 Jason Ceo Ann Arbor MI
2001 Noah Hampson Ann Arbor MI
2002 Brian J. Jones Battle Creek MI
2002 James Becsey E. Grand Rapids MI
2003 David M. Knezek, Jr. Dearborn Heights MI
2003 Michael J. Goorhouse Holland MI
2004 Carl R. Howe Three Rivers MI
2004 Nicholas S. Elliott Owosso MI
2005 Brandon A. Carmack Grand Blanc MI
2005 Paul M. Ostin Alto MI
2006 Joseph S. Sutkowi Greenville MI
2006 Spencer D. Smith Holland MI
2007 Casey C. Hoffman Menominee MI
2007 Matthew Donald Walker Coopersville MI
2008 Jeremy Browning Farmington Hills MI
2008 Keith S. Osentoski Roscommon MI
2009 Adomas N. Rauckis Imlay City MI
2009 Ian Christopher Magenta Ann Arbor MI
2010 Aditya Rengaswamy Troy MI
2010 David Slusser Grass Lake MI
2011 Aaron Mukerjee Saline MI
2011 Michael Ginocchio, Jr Grand Haven MI
2012 Connor Bos Holland MI
2012 Neal Jeup Grosse Pointe Farms MI
2013 Jacob Zeither Saline MI
2013 Raphael Koroso Saline MI
2014 Yue Zhu Kalamazoo MI
2014 Hasani Akil Hayden Wyoming MI
2015 Mitchell Robert Koppinger Fort Gratiot MI
2015 Aaron Michael Brooks Birmingham MI
2016 Alexandru Niculescu Royal Oak MI
2016 Jack Swartzinski Northville MI
2017 Deven Mukkamala Flint MI
2017 Zane Ozzello Ironwood MI