Past Boys State Governors

1938 David W. Canham Jr. Highland Park
1939 Stuart Dingle Chelsea
1940 Jerry Brown Pontiac
1941 Stanley Brauer Lansing
1942 Frederick Schoenrath Dearborn
1943 Sanford Perlis Detroit
1944 Charles A. Mead Milan
1945 Ralph Sosin Detroit
1946 David Anderson Iron Mountain
1947 Roy Goethe Ishpeming
1948 James Leskee Marquette
1949 William Capitan Owosso
1950 Orville Pugh Lansing
1951 John Erickson Ironwood
1952 David Bos Holland
1953 Roger Forbush Rochester
1954 Jerry Rider Lansing
1955 Roderick V. Wiley Jr. Lake Orion
1956 Larry Werschky Berkley
1957 Dennis Baker Battle Creek
1958 Wynell Whitmore Detroit
1959 Philip C. Bockman Grand Rapids
1960 William R. Holland Albion
1961 Nick J. Hall Saginaw
1962 John B. Bowens Travis City
1963 Charles A. Bethel Birmingham
1964 Geoffrey L. Hayes Travis City
1965 Eric Hanson Saginaw
1966 Kenneth Zick Grand Rapids
1967 David L. Combs Trenton
1968 Robert L. Hartzler Clair
1969 John Lemnon Grand Rapids
1970 George Butson Ironwood
1971 Barry Doublestein Wyoming
1972 Robert Elliott Ann Arbor
1973 James E. Foulds Saginaw
1974 Naaman H. Moorman Ypsilanti
1975 Joanthan Mays Gaylord
1976 Karl Robinson Detroit
1977 Randall Reeves Ypsilanti
1978 Chris J. Herker Charlevoix
1979 Greg Gadek Tecumsen
1980 Tom Mcgovern Escanaba
1981 Ken Faulkner Farmington Hills
1982 Michael S. Bowen Grand Rapids
1983 Mark Swoish Livonia
1984 William Armstrong Belleville
1985 Cedric L. McKoy Grand Rapids
1986 Brian M. Dunn Auburn Hills
1987 Derrick Willis White Cloud
1988 Paul McCreary Detroit
1989 Bradley J. Harisaugh Niles
1990 Maurice A. Barnes Jr. Grand Rapids
1991 Seth Berg Huntington Woods
1992 Marcus K. Driscoll Detroit
1993 Anthony Brown Oxford
1994 Ernest J. Spycher Mt. Pleasant
1995 David M. Takitaki Grand Haven
1996 Lawrence R. Nunn Canton
1997 Imran Shafi Canton
1998 John E. James Farmington Hills
1999 Ken D. Frost Whitmore Lake
2000 David Kinchen Farmington Hills
2001 Brett Gillespie East Lansing
2002 Marcus Gowdy Redford
2003 James Leaf Ann Arbor
2004 Nicholas Elliott Owosso
2005 Casey Jones Grand Rapids
2006 Alexander Roman Lambertville
2007 Michael Jones Grand Ledge
2008 Jeremy Browning Farmington Hills
2009 Adomas Rauckis Imlay City
2010 Jaison Smith Detroit
2011 Aaron Mukerjee Saline
2012 Dyvon Melling Tipton
2013 Gabriel Klotz Midland
2014 Ryan Comrie Owosso
2015 Robert Arterburn Grand Haven
2016 Robbie Felton Ann Arbor
2017 Sean M. McNally-Hodgson Ypsilanti