Past Boys Nation Delegates

Each year two Boys State delegates are chosen to attend Boys Nation in Washington, D.C.

1946David AndersonIron MountainMI
1946Robert NealeMt ClemensMI
1947Roy GoetheIshpemingMI
1947William R McIntyreDetroitMI
1948James LeskeeMarquetteMI
1948Wendell P CooperJacksonMI
1949Otto W OrtweinGrand RapidsMI
1949William A CapitanOwossoMI
1950John E FlowerSt JohnsMI
1950Orville PughLansingMI
1951Frederick P DroeschLansingMI
1951John E EricksonIronwoodMI
1952David A BosHollandMI
1952Orrin R GeetingSaginawMI
1953David J DykhouseCharlotteMI
1953Roger L ForbushRochesterMI
1954Edward B Baker JrMidlandMI
1954Gerald E RiderLansingMI
1955Charles W DrouillardWyandotteMI
1955Patrick H OliverDetroitMI
1956L H ToomanMilanMI
1956Robert M KnutsonIronwoodMI
1957Allen J ClaypoolBattle CreekMI
1957J Thomas DavidsonGrand RapidsMI
1958David W CroysdaleJacksonMI
1958John StelmaszekL’AnseMI
1959Dennis R WhitneyMioMI
1959Frank WillisAnn ArborMI
1960Jay A HerbstBrightonMI
1960William R HollandAlbionMI
1961Thomas P TowlerBirminghamMI
1961William G GreenBattle CreekMI
1962Barry L Brown LansingMI
1962John B Bowers Traverse CityMI
1963Lawrence E MateckiCharlotteMI
1963Michael FlemingBriminghamMI
1964Dwight H RomagnoliQuinnesecMI
1964Gordon A McKayLivoniaMI
1965Charles T Hartlerode MSUMI
1965Eric C Hanson SaginawMI
1966Ken ZickGrand RapidsMI
1966Stephen MorrisonMidlandMI
1967David L CombsTrentonMI
1967Michael L SpottsvilleFlintMI
1968Giovano Ferro IIFlintMI
1968Robert L HartzlerClareMI
1969Charles H ColemanSaginawMI
1969John P LennonGrand RapidsMI
1970David R BruegelEast LansingMI
1970George K ButsonIronwoodMI
1971Barry A DoublesteinWyomingMI
1971Gordon S NayScottsMI
1972Edward KrzeminskiGrand RapidsMI
1972Mark C BrewerMount ClemensMI
1973Anthony FernandezNorthvilleMI
1973Todd M PolavinGrandvilleMI
1974Jon F PowellIoniaMI
1974Joseph T BuzzittaGrand RapidsMI
1975Jonathan D MaysCharlevoixMI
1975Jonathan E BrandHuntington WoodsMI
1976Darryl E WilburnAnn ArborMI
1976Stephen R LedouxGreenvilleMI
1976Vincent MarazitaLansingMI
1977Randall C ReevesYpsilantiMI
1977Alex GorskyNewaygoMI
1978Garland S CampbellEcorseMI
1978Richard T EgtvedtComstock ParkMI
1979Daniel L MetzgerGoodrichMI
1979Marty G KontykoFlintMI
1980Stephen C Perry IITroyMI
1980Thomas W McGovernEscanabaMI
1981Andre B SmithNilesMI
1981Kenneth E FaulknerFarmington HillsMI
1982Jeffrey S KeeneBattle CreekMI
1982Scott Edward LangenburgBay CityMI
1983Dar VyasMarysvilleMI
1983Jamie T RichardsonAddisonMI
1984Eric J CassidyLansingMI
1984Mark A StuartLivoniaMI
1985Jeremy A LewellenBattle CreekMI
1985Mark D GoodmanAnn ArborMI
1986Christopher M OrtizAlmaMI
1986Ronald E HallDetroitMI
1987John E GarrGrosse Point ParkMI
1987Orville J EricksonIron RiverMI
1988Edward T PierpontSt Clair ShoresMI
1988John M ShapleyGrand RapidsMI
1989Bradley J HarbaughNilesMI
1989Michael J GoeckeLivoniaMI
1990Richard P FlaggertAdaMI
1990Sanjay B KacholiyaLivoniaMI
1991Gary W Schluckbier IIBattle CreekMI
1991Robert F Trepa JrHollandMI
1992Jeffrey B CozzensTraverse CityMI
1992Matthew Robert MillikinGrosse Pointe ParkMI
1993Jeffrey B LeBlancStevensvilleMI
1993Spencer J EppsMarquetteMI
1994Ernest J SpycherMt PleasantMI
1994Kevin T SuttonLivoniaMI
1995Matthew MichalskiFramington HillsMI
1995Michael MuseLansingMI
1996Lawrence NunnCantonMI
1996Ryan MoloneyFarmington HillMI
1997Aric NesbittLawtonMI
1997Craig KlineMendonMI
1998Jeff RogersSwartz CreekMI
1998Nicholas GonzalesClarkstonMI
1999Gregory A HayesColdwaterMI
1999John B WalshPrudenvilleMI
2000Phillip DemeterDurandMI
2000Thomas VogelLansingMI
2001Jason CeoAnn ArborMI
2001Noah HampsonAnn ArborMI
2002Brian J. JonesBattle CreekMI
2002James BecseyE. Grand RapidsMI
2003David M. Knezek, Jr.Dearborn HeightsMI
2003Michael J. GoorhouseHollandMI
2004Carl R. HoweThree RiversMI
2004Nicholas S. ElliottOwossoMI
2005Brandon A. CarmackGrand BlancMI
2005Paul M. OstinAltoMI
2006Joseph S. SutkowiGreenvilleMI
2006Spencer D. SmithHollandMI
2007Casey C. HoffmanMenomineeMI
2007Matthew Donald WalkerCoopersvilleMI
2008Jeremy BrowningFarmington HillsMI
2008Keith S. OsentoskiRoscommonMI
2009Adomas N. RauckisImlay CityMI
2009Ian Christopher MagentaAnn ArborMI
2010Aditya RengaswamyTroyMI
2010David SlusserGrass LakeMI
2011Aaron MukerjeeSalineMI
2011Michael Ginocchio, JrGrand HavenMI
2012Connor BosHollandMI
2012Neal JeupGrosse Pointe FarmsMI
2013Jacob ZeitherSalineMI
2013Raphael KorosoSalineMI
2014Yue ZhuKalamazooMI
2014Hasani Akil HaydenWyomingMI
2015Mitchell Robert KoppingerFort GratiotMI
2015Aaron Michael BrooksBirminghamMI
2016Alexandru NiculescuRoyal OakMI
2016Jack SwartzinskiNorthvilleMI
2017Deven MukkamalaFlintMI
2017Zane OzzelloIronwoodMI